Я, Роман Матис, – громадський діяч, правозахисник, підприємець, керівник управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Закінчив середню спеціалізовану школу № 93 міста Львова. У 2000 році здобув кваліфікацію економіста у Львівському торговельно-економічному університеті.

3 2000 р. по 2016 р. – керував власним бізнесом, займався консалтингом великих українських та зарубіжних компаній, на предмет побудови маркетингових і комунікаційних стратегій.

З 2016 року очолюю управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

В 2012 році заснував громадську ініціативу «И так поймут!», що захищає права українськомовного населення на доступ до інформації рідною мовою.

Учасник Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України. Ініціатор та співавтор законопроекту про мову #5670

Під час  «Революції Гідності» організовував виїзди львівян на Майдан до Києва. Був спікером та активістом Євромайдану у Львові. Учасник програмно-аналітичної групи Комітету Майдану Львівщини, пізніше координатор Комітету Майдану Львівщини.

За період роботи у Львівській обласній державній адміністрації вдалося залучити 655,3  млн  доларів прямих іноземних інвестицій в економіку Львівщини і створити близько 75 тис. робочих місць. Паралельно з розвитком стратегії “Львівщина – фабрика Європи” реалізую додаткову стратегію для м. Львова “100 тис. нових робочих місць” основне завдання цього проекту – допомогти розвинутись в місті галузі BPO та SSC котрі мають потенціал у кілька десятків тисяч робочих місць.